SOMON BÜYÜTME YEMLERİ

Aquanorm Somon Yemi; “doğala en yakın” yetiştiricilik bilinci ile doğadaki somon balıklarının besinsel profilini referans alarak büyütme ve hasat dönemi beslenmesinde kullanılmak üzere yüksek sindirilebilir yağ içeriğine sahip olarak tasarlanmıştır.
Kullanılan kaliteli hammadde kaynakları ile sindirilebilir protein ve sindirilebilir enerji (DP/DE) oranı optimum seviyede dengelenmiştir. Balığın ihtiyacı olan esansiyel amino asitler kaliteli balık unundan, enerji, sağlığın korunması ve lezzet için gerekli olan esansiyel yağ asitleri de sadece balık yağından sağlanmaktadır. Kullanılan denizel orjinli hammaddeler, balık gelişimini ve et kalitesini üst seviyede desteklemektedir. Doku oluşumu; esansiyel aminoasitler ve kalsiyum/fosfor kaynakları ile dengelenmektedir. Et kalitesi ise; yağ asidi emilimi ve hücre zarı geçirgenliğini iyileştirmeye yönelik fosfolipidler ve omega yağ asitleri grubu ile desteklenir.
Somon yemleri, sindirilebilirliği yüksek kaliteli protein/enerji kaynaklarının yanı sıra balık sağlığını ve gelişimini optimum şekilde desteklemeye yönelik spesifik katkılar da içermektedir. İçeriğindeki somon balıklarına özgü katkılar ile; balığın yaşam kalitesi ve performansını belirleyen sindirim sistemi optimize edilir. Hücre içi enzimlerin korunumunu ve salınımı artar, ortam koşullarının ani değişimlerine (sıcaklık, oksijen, tuzluluk vb.) karşı balık adaptasyonu desteklenir. Böylelikle doğal etken maddelerin sinerjik etkisi ile yem alımında, büyüme performasında ve sağlık durumunda iyileşme sağlanır. Mevsim değişimleri göz önünde bulunarak yılın her ayında kullanılmak 4 farklı DP/DE değerine sahip ürün gerçekleştirilmiştir. Amacımız siz değerli müşterilerimizin değişen su şartlarına bağlı olarak her dönem başarılı yetiştiricilik gerçekleştirmesine katkıda bulunmaktır. Aquanorm somon büyütme yemleri talep edilen miktarda astaksantin ilavesi içermektedir.

Yukarıda belirtilen vitaminlere ilaveten balık ihtiyacını karşılayacak miktarlarda Vitamin; K3, B1, B2, B6, B12, Niasin, D-Pantotenik asit, Folik asit, Biotin, Kolin ve Mineral; Bakır, Manganez, Kobalt ve İyot ilave edilmektedir.

SİNDİRİLEBİLİR ENERJİ DAĞILIMI

KULLANILAN HAMMADDELER

Balık Unu, Soya Küspesi, Balık Yağı, Buğday Unu, Buğday Gluteni, Maya ve Yan Ürünleri, Vitamin ve Mineral, Aquanorm Spesifik Somon Premixi

YEMLEME ÖNERİLERİ

Besleme oranları; balık yoğunluğu, çözünmüş oksijen ve su kalitesine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle çevre şartlarınıza uygun besleme tablosu oluşturmak için teknik ekibimizle irtibata geçin.
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
YouTube
Instagram